Ünilig Korumalı Futbol Final Müsabakaları – Konya 2014

Final maçına yakışan bir tribün atmosferiyle renklenen maç dengeli bir oyunla başladı. İlk çeyreğin sonlarına doğru hücumda baskı kuran İTU Hornets Touch- Down’la gole ulaştı. İkinci Çeyrek de baskılı oynayan taraf Hornets oldu. Zorlu bir hücumun ardından gelen field goal ilk yarının skorunu belirledi. (9-0)
karşılaşanın üçüncü çeyreği sert mücadelelerle başladı. Şampiyonluğu kaptırmak istemeyen METU oyuncuları arttırdı. Periyodun ortasına doğru Touch-Down’la golü bulan Falcons Field goal ile ekstra puanı da hanesine yazdırdı.(9-7) Tribünlerin tekrar coşmasını sağlayan bu skor Falcon’ta umutların yeniden artmasını da sağladı. Dördüncü çeyrek dizginleri tekrar eline alan Hornets ekibi baskılı hücumun sonucunda yakaldığı pozisyondan eli boş dönmedi: (15-7) Hornets’i rahatlatan bu gol aynı zamanda maçın skorunu belirledi. 15-7 biten maçın sonucun ardından İTU Hornets şampiyon oldu. METU Falcons 2. ve sabahki maçın galibi Yeditepe Eagles 3. oldu. Maçtan sonra Ünilig’e konuşan Emrah Asılyazıcı,” Ünilig düzenli geçiyor. Bu sezon bizim için çok güzeldi. Görüldüğü gibi İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirde oynamadığımız halde taraftarımız bizi yalnız bırakmadı. Bu spor gelişecekse üniversiteler sayesinde olacak. Bu sezon çok çalıştık ve bunun sonucunu aldık. Oyuncularımı tebrik ediyorum.” dedi.
Ödüller verildi

Karşılaşmanın ardından yapılan törenle kupalar sahiplerini buldu. İlk üçe girerek para ödülüne hak kazanan takımların ödüllerini Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Genel Sekreteri Erdoğan Çelebi, Gençlik Spor Hizmetleri Konya İl Müdürü ve Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Tamer Karabulut verdi.

http://vimeo.com/93895135